Vaqtni boshqarmay turib, boshqa
Vaqt bu  imkoniyat, vaqt bu pul degani, rostdan ham shundaymi? Shiddat bilan o‘zgarayotgan zamonda vaqtni to‘g‘ri taqsimlash va undan to‘g‘ri foydalanish muhim hisoblanadi. Keyingi paytlarda anchagina mashhur bo‘lib qolgan “taym menejment” (vaqtni boshqarish) treninglari orqali bu boradagi jahon psixolog-olimlari tomonidan o‘tkazilgan tajribalar va yangi ko‘nikmalar bilan tanishtirib borilmoqda.
"Ipoteka-bank" ATIB Bosh ofisi xodimlari uchun tashkillashtirilgan “taym menejment” treningda ham vaqt qiymati, vaqtdan samarali foydalanish mahorati, to‘g‘ri taqsimlash, aql bilan rejalashtirish kabi tushunchalarga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Trening amaliy mashg‘ulotlar bilan uyg‘un tarzda tashkillashtirilgani  ayniqsa, hayotda ko‘p uchraydigan holatlar tahlili, o‘zaro erkin, ochiq muloqot trenining ishtirokchilariga o‘zgacha kayfiyat baxsh etdi.
Xodimlar ish samaradorligini oshirishda o‘z vaqtida dam olish va boshqa ishlarni tashkillashtirishda vaqtni to‘g‘ri boshqarish  muhim ahamiyatga ega.  Zero vaqt - aqlli topqir, uddaburon, mehnatkash va baxtli odamlar uchun eng bebaho ne’matdir.

До тех пор, пока временем не управляют,
Время – это возможность, время – это деньги, не правда ли? В стремительно меняющееся время чрезвычайно важно правильное распределение времени и его правильное использование. Через проведение  достаточно популярных в последнее время  тренингов по “тайм менеджменту” (управление временем) участники знакомятся с опытом мировых психологов  и новыми навыками в этой сфере.
На тренинге по  “тайм менежменту”, организованному для сотрудников Главного офиса АКИБ "Ипотека-банк" также рассматривались такие понятия, как умение эффективно использовать время, правильное распределение времени, рациональное распределение и т.д.
Проведение тренинга в сочетании с практическими занятиями, особенно анализ часто встречающихся в жизни ситуаций, взаимный свободный диалог вызвали живой интерес у его участников.
Для повышения эффективности работы сотрудников правильное распределение времени для отдыха и организации работы имеет важное значение.   Так, время – это бесценное благо для умных, находчивых, инициативных, трудолюбивых и счастливых людей.