“Oʼzbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi toʼgʼrisida”gi Oʼzbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy qonuni loyihasining mazmuni va mohiyati mavzusida davra suhbati
Nashr etilgan: 30 mart, 2023
Bugun “Ipoteka-bank” АTIB tizimida xodimlar ishtirokida Konstitutsiyaga kiritilayotgan oʼzgarish va qoʼshimchalar muhokamasi yuzasidan davra suhbati tashkil etildi.
Unda bosh ofis xodimlari bilan birgalikda, filiallar xodimlari “ZOOM” platformasi orqali qatnashdilar.
Tadbirda Senatning Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qoʼmitasi raisi Tuychiev Аnvar Mirzaaxmedovich hamda Senat Devoni xodimlari Q.Mamatisaev va S.Xomidxonov ishtirok etib, ular tomonidan Konstitutsiyamizga kiritilishi kutilayotgan oʼzgartirishlar boʼyicha batafsil maʼlumotlar berib oʼtildi.
Bahs va munozaralarga boy oʼtgan tadbirda Yangi Oʼzbekistonda Konstitutsiyaviy oʼzgartirish va qoʼshimchalar kiritish masalalari atroflicha muhokama qilindi.

Мероприятие на тему Конституционного закона Республики Узбекистан
Сегодня в АКИБ «Ипотека-банк» с участием сотрудников был организован круглый стол по обсуждению изменений и дополнений в Конституцию Республики Узбекистан.
Вместе с сотрудниками Головного офиса через платформу «ZOOM» в нем приняли участие и сотрудники филиалов.
Председатель Комитета Сената по международным отношениям, внешнеэкономическим связям, иностранным инвестициям и туризму Туйчиев Анвар Мирзаахмедович, а также сотрудники Аппарата Сената Г.Маматисаев и С.Хомидханов приняли участие в мероприятии и подробно проинформировали об ожидаемых изменениях вводимые в нашу Конституцию.
Вопросы конституционных изменений и дополнений в Новом Узбекистане были подробно обсуждены на мероприятии, которое было насыщено дебатами и дискуссиями.