Hurmatli «Ipoteka-Bank» ATIB aksiyadorlari,
«OTP Bank Nyrt» (yuridik manzili: Budapesht, Vengriya, Nodor ko'chasi, 16), «Ipoteka-Bank» ATIBning 79,58% ulushiga ega bo'lgan aksiyadori sifatida, boshqa aksiyadorlarga «Ipoteka-Bank» ATIB ulushlariga tegishli aksiyalarini har bir oddiy aksiya uchun 1,1 so'm va har bir imtiyozli aksiya uchun 3 so'm narxda sotishni taklif qiladi.
Agar siz ushbu narxda aksiyalaringizni sotishga rozi bo'lsangiz, iltimos, o'z yozma roziligingizni («Ariza») info@ipotekabank.uz manziliga, quyida keltirilgan shaklda, ushbu taklif sanasidan 30 kalendar kun ichida (ya'ni, 2024 yil 24 iyul kunining ish vaqti oxirigacha) yuboring.
Aksiyalarini sotishni xohlaydigan aksiyadorlar Arizani to'ldirishlari va imzolashlari, yuridik shaxs bo'lgan aksiyadorlar esa kompaniya muhrini qo'yishlari lozim.
Har bir aksiyador o'z aksiyalarini sotish uchun zarur bo'lgan tasdiqlar, roziliklar va boshqa harakatlarni o'z vaqtida amalga oshirish uchun (shu jumladan, investitsion vositachiga aksiyalarni yechish va o'tkazish uchun zarur bo'lgan hujjatlar va ma'lumotlarni taqdim etish), shuningdek, har qanday komissiyalar, yig'imlar va soliqlarni, shu jumladan, investitsion vositachi uchun to'lanadigan mukofotni o'z vaqtida to'lash uchun shaxsiy javobgarlikni oladi.
Agar ushbu e'lon bo'yicha sizda biron-bir savollar bo'lsa, iltimos, biz bilan quyidagi manzilda bog'laning: O'zbekiston Respublikasi, 100000, Toshkent shahri, Shahrisabz ko'chasi, 30-uy. Telefon: +998 78-150-89-55, info@ipotekabank.uz.
Aksiyalarini sotishga rozi bo'lgan aksiyadorlardan quyidagi «Ariza»ni to'ldirib, imzolab, info@ipotekabank.uz manziliga yuborishlarini so'raymiz.

“OTP Bank Nyrt announces an offer to the shareholders of JSCMB “Ipoteka-Bank” to sell their shares.”
Dear shareholders of JSCMB “Ipoteka-Bank”,
“OTP Bank Nyrt” (legal address: Budapest, Hungary, 1051 Nádor street 16), the majority shareholder of JSCMB “Ipoteka-Bank” - holding 79,58% stake - hereby announces an offer to the other shareholders to sell their shares in Ipoteka Bank at a price of 1,1 sum for each common share, and 3 sum for each preferred share.
If you agree to sell your shares at the specified price, please send your written consent (“Application”) to info@ipotekabank.uz in the form provided below within 30 calendar days from the date of this offer (i.e. until the end of working day 24 July 2024).
Shareholders intending to sell their shares shall complete and sign the Application and, in the case of shareholders are legal entities, shall also affix their company stamp to it.
Each shareholder is solely responsible for promptly obtaining the approvals, consents and other actions necessary to sell their shares (including providing the investment intermediary with the necessary documents and information for the debit and credit of shares), and for the payment of any commissions, fees and taxes, including the investment intermediary's remuneration intermediary.
If you have any questions regarding this announcement, please contact us at the following address: Republic of Uzbekistan, 100000, Tashkent, st. Shakhrisabz, 30. Phone - +998 78-150-89-55, info@ipotekabank.uz.
Shareholders who agree to sell their shares are asked to fill out, sign and send the following “Application” to the e-mail info@ipotekabank.uz