Hurmatli «Ipoteka-Bank» ATIB aksiyadorlari,
«OTP Bank Nyrt» (yuridik manzili: Budapesht, Vengriya, Nodor ko'chasi, 16), «Ipoteka-Bank» ATIBning 79,58% ulushiga ega bo'lgan aksiyadori sifatida, boshqa aksiyadorlarga «Ipoteka-Bank» ATIB ulushlariga tegishli aksiyalarini har bir oddiy aksiya uchun 1,1 so'm va har bir imtiyozli aksiya uchun 3 so'm narxda sotishni taklif qiladi.
Agar siz ushbu narxda aksiyalaringizni sotishga rozi bo'lsangiz, iltimos, o'z yozma roziligingizni («Ariza») info@ipotekabank.uz manziliga, quyida keltirilgan shaklda, ushbu taklif sanasidan 30 kalendar kun ichida (ya'ni, 2024 yil 24 iyul kunining ish vaqti oxirigacha) yuboring.
Aksiyalarini sotishni xohlaydigan aksiyadorlar Arizani to'ldirishlari va imzolashlari, yuridik shaxs bo'lgan aksiyadorlar esa kompaniya muhrini qo'yishlari lozim.
Har bir aksiyador o'z aksiyalarini sotish uchun zarur bo'lgan tasdiqlar, roziliklar va boshqa harakatlarni o'z vaqtida amalga oshirish uchun (shu jumladan, investitsion vositachiga aksiyalarni yechish va o'tkazish uchun zarur bo'lgan hujjatlar va ma'lumotlarni taqdim etish), shuningdek, har qanday komissiyalar, yig'imlar va soliqlarni, shu jumladan, investitsion vositachi uchun to'lanadigan mukofotni o'z vaqtida to'lash uchun shaxsiy javobgarlikni oladi.
Agar ushbu e'lon bo'yicha sizda biron-bir savollar bo'lsa, iltimos, biz bilan quyidagi manzilda bog'laning: O'zbekiston Respublikasi, 100000, Toshkent shahri, Shahrisabz ko'chasi, 30-uy. Telefon: +998 78-150-89-55, info@ipotekabank.uz.
Aksiyalarini sotishga rozi bo'lgan aksiyadorlardan quyidagi «Ariza»ni to'ldirib, imzolab, info@ipotekabank.uz manziliga yuborishlarini so'raymiz.

«OTP Bank Nyrt» объявляет предложение акционерам АКИБ «Ипотека-Банк» продать принадлежащие им акции.
Уважаемые акционеры АКИБ «Ипотека-Банк»,
«OTP Bank Nyrt» (юридический адрес: Будапешт, Венгрия, улица Нодор, 16), являющийся мажоритарным акционером АКИБ «Ипотека-Банк» с долей владения 79,58%, настоящим объявляет предложение другим акционерам продать принадлежащие им акции в АКИБ «Ипотека-Банк» по цене 1,1 сум за каждую простую акцию и 3 сум за каждую привилегированную акцию.
Если вы согласны продать свои акции по указанной цене, пожалуйста, направьте свое письменное согласие («Заявление») на адрес info@ipotekabank.uz в форме, представленной ниже, в течение 30 календарных дней с даты настоящего предложения (т.е. до конца рабочего дня 24 июля 2024 года).
Если у вас есть какие-либо вопросы относительно этого объявления, пожалуйста, свяжитесь с нами по следующему адресу: Республика Узбекистан, 100000, г. Ташкент, ул. Шахрисабз, 30. Телефон: +998 78-150-89-55, info@ipotekabank.uz.
Акционеров, согласных продать свои акции, просим заполнить, подписать и направить следующее «Заявление» на адрес info@ipotekabank.uz.