Ipoteka bank OTP Group yuridik shaxslar uchun yangi avlod korporativ internet-banking tizimini taqdim etmoqda. Bu avvalgi tizimning yangilangan ko’rinishi emas, balki uni to‘liq almashtiruvchi zamonaviy raqamli platforma hisoblanadi. Yangi tizim USB-tokenlardan foydalanish zaruratini, brauzerlarga bog‘liq cheklovlarni hamda eskirgan interfeys bilan ishlash ehtiyojini bartaraf etib, mijozlar uchun yanada qulay, xavfsiz va samarali bank xizmatlarini taqdim etadi.
Platforma Chrome, Safari, Firefox va Edge brauzerlarida barqaror ishlashni ta’minlaydi. Autentifikatsiya va operatsiyalarni tasdiqlash jarayonlari e-IMZO, MyID hamda biometrik texnologiyalar asosida amalga oshiriladi, xavfsizlik esa yangi avlod antifrod tizimlari bilan mustahkamlangan. iOS va Android uchun yaratilgan mobil ilovalar orqali korporativ mijozlar bank xizmatlaridan 24/7 foydalanib, hisobvaraqlarini boshqarishi va to‘lovlarni bir necha bosqichda smartfon orqali imzolashi mumkin.
Yagona tizimda to‘lovlar, SWIFT o‘tkazmalari, valyuta konversiyasi, korporativ kartalar, QR-to‘lovlar va ekvayring, ish haqi loyihasi, kreditlar, depozitlar, elektron hujjat aylanishi hamda bankka onlayn ariza yuborish imkoniyatlari mavjud. Mijozlar bank mahsulotlarini masofadan turib rasmiylashtirishi va boshqarishi, shuningdek, qog‘oz hujjatlarsiz va bank filialiga tashrif buyurmasdan MyID va e-IMZO yordamida hisobvaraq ochish imkoniyatiga ega.
Kompaniyalar tizimni o‘z biznes jarayonlariga mos ravishda sozlashi mumkin. Platforma operatsiyalarni yaratish, kelishish va imzolash vakolatlarini taqsimlash, limitlarni belgilash hamda kontragentlar bo‘yicha cheklovlar o‘rnatish imkonini beradi. Xoldinglar guruhdagi barcha kompaniyalarni yagona tizim orqali boshqarishi va har biri uchun alohida kirish huquqlarini belgilashi mumkin.
«Biz biznesga bank bilan kundalik ishlash uchun zarur bo‘lgan barcha imkoniyatlarni — operatsiyalar, bank mahsulotlari, kirish huquqlarini boshqarish va mobil servisni — yagona platformaga birlashtirdik. Endilikda mijozlar moliyaviy vazifalarni tezroq hal qilishlari va kompaniyani ofisda, uyda yoki safarda bo‘lishidan qat’i nazar boshqarishlari mumkin», — deya ta’kidladi Ipoteka bank OTP Group Raqamli texnologiyalar direksiyasi direktori Mixail Danilin.

Ipoteka Bank OTP Group has launched a completely new corporate online banking platform for legal entities. This is not an upgrade to the previous system, but an entirely new platform that eliminates the need for physical USB tokens, browser restrictions and an outdated interface.
The online banking platform works across Chrome, Safari, Firefox and Edge. e-IMZO, MyID and biometric authentication are used for login and transaction approval, while security is supported by a next-generation anti-fraud system. Full-featured iOS and Android apps allow users to manage their accounts and approve payments directly from their smartphones.
The platform brings together payments, SWIFT transfers, currency conversion, corporate cards, QR payments and acquiring, payroll services, loans, deposits, document management and online applications to the bank. Clients can remotely apply for and manage banking products, as well as open an account using MyID and e-IMZO without paperwork or a visit to a branch.
Companies can independently configure who creates, approves and signs transactions, set limits by amount and payment type, define the required number of signatories, and restrict transactions with specific counterparties. For holding companies, the platform provides a single login with separate access rights for each company within the group.
“We have brought together on one platform everything businesses need for their day-to-day banking: transactions, products, access management and mobile services. Clients will be able to resolve financial tasks faster and manage their business from the office, home or while on the go,” said Mikhail Danilin, Head of the Digital Technologies Directorate.