Ipoteka bank OTP Group va Webster universiteti ta’lim va rivojlanish imkoniyatlarini kengaytirmoqda
Ipoteka bank OTP Group’da kuchli mutaxassislarni shakllantirish sifatli ta’limdan boshlanishiga ishonadi. Shu bois bank mamlakatning yetakchi universitetlari bilan hamkorlikni izchil kengaytirib bormoqda. Toshkent shahridagi Vebster universiteti bilan yo‘lga qo‘yilgan sheriklik bu boradagi navbatdagi qadam bo‘ldi.
Tegishli memorandum Ipoteka bank OTP Group nomidan Chief HR Officer Venera Erzina va Webster universiteti nomidan Qabul, marketing va biznesni rivojlantirish bo‘limlari direktorining o‘rinbosari Mirjalol Mirsobitov tomonidan imzolandi.
Kelishuv ta’lim va amaliyot o‘rtasidagi aloqani mustahkamlashga qaratilgan qo‘shma tashabbuslarni amalga oshirishni ko‘zda tutadi. Bunday hamkorlik talabalarga zamonaviy mehnat bozori talablarini yaxshiroq tushunish, real biznes jarayonlari bilan tanishish hamda moliya sohasidagi faoliyat haqida tasavvurga ega bo‘lish imkonini beradi.
Ipoteka bank OTP Group uchun uzluksiz ta’lim va professional rivojlanish nafaqat tashqi faoliyat yo‘nalishi, balki korporativ madaniyatning muhim qismidir. Avvalroq bankda «O‘z maoshingizni oshiring» dasturi amalga oshirilgan bo‘lib, u xodimlarga o‘quv kurslarini muvaffaqiyatli yakunlagani uchun ish haqiga qo‘shimcha ustama olish imkoniyatini yaratgan.
Agar siz talaba bo‘lsangiz va Ipoteka bank OTP Group jamoasining bir qismiga aylanishni, amaliy ish tajribasiga ega bo‘lishni hamda bank sohasini ichidan o‘rganishni istasangiz, Career Path stajirovka dasturiga ariza topshiring.

Ipoteka bank OTP Group and Webster University Expand Opportunities for Education and Development
At Ipoteka bank OTP Group, we believe that developing strong professionals starts with quality education. That is why the bank continues to expand its cooperation with leading universities across the country. The latest step in this direction is a partnership with Webster University in Tashkent.
The memorandum was signed by Venera Erzina, Chief HR Officer of Ipoteka bank OTP Group, and Mirjalol Mirsobitov, Deputy Director of Admissions, Marketing, and Business Development at Webster University.
The agreement provides for the implementation of joint initiatives aimed at strengthening the connection between education and practical experience. This collaboration will help students better understand the requirements of today’s labor market, gain exposure to real business processes, and develop an understanding of careers in the financial sector.
For Ipoteka bank OTP Group, continuous learning and professional development are not only an external focus but also an integral part of the bank’s corporate culture. Previously, the bank launched the “Increase Your Salary” program, which allowed employees to receive salary increases for successfully completing professional training courses.
If you are a student and would like to become part of the Ipoteka bank OTP Group team, gain hands-on work experience, and explore the banking industry from the inside, apply for the Career Path internship program.