Ipoteka bank OTP Group poytaxtimizni gullab-yashnashi yo’lida tinimsiz mehnat qilayotgan Toshkent shahar obodonlashtirish tizimi xodimlarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan keng ko‘lamli tashabbusni yo‘lga qo‘ymoqda. Loyiha Toshkent shahar hokimligi huzuridagi Obodonlashtirish bosh boshqarmasi hamda uning hududiy bo‘linmalari bilan hamkorlikda amalga oshirilmoqda.
Kuni kecha bu borada Ipoteka bank OTP Group va Toshkent shahar Obodonlashtirish bosh boshqarmasi hamda uning hududiy bo‘linmalari o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida kelishuv imzolandi. Unga ko‘ra, bank poytaxt obodonlashtirish xizmati ehtiyojlari uchun 152 ta elektr motorollerlar xaridini moliyalashtiradi.
Bundan tashqari, qariyb 1 000 nafar xodim yillik 16,9 foizli imtiyozli ipoteka kreditlaridan foydalanish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Shu bilan birga, hamkorlik asosida xodimlar uchun yanada qulay shart-sharoitlar shakllantiriladi.
“Bu tashabbus biz uchun shunchaki hamkorlik emas, balki poytaxtimiz farovonligi yo‘lida xizmat qilayotgan insonlarni qo‘llab-quvvatlashdan iborat. Biz zamonaviy bank sifatida shahar rivoji va aholi turmushini yaxshilashga o‘z hissamizni qo‘shishni muhim deb hisoblaymiz”, — dedi Ipoteka bank OTP Group filiallar tarmog‘i direksiyasi direktori Farhod Inoyatov.
Bankda qayd etilishicha, ijtimoiy va infratuzilmaviy tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash Ipoteka bank OTP Group strategiyasining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi. Bank ijtimoiy himoyani kuchaytirish, moliyaviy xizmatlardan foydalanish imkoniyatlarini kengaytirish hamda shahar infratuzilmasini rivojlantirishga hissa qo‘shishga qaratilgan loyihalarni amalga oshirishni izchil davom ettiradi.

Ipoteka bank OTP Group поддержит работников благоустройства Ташкента и передаст 152 единицы спецтранспорта
01.06.2026
438
Ipoteka bank OTP Group запускает масштабную инициативу в поддержку служб благоустройства Ташкента — людей, которые ежедневно делают столицу чище, удобнее и комфортнее для жителей. Проект реализуется в рамках сотрудничества с Главным управлением благоустройства при хокимияте города Ташкента и его территориальными подразделениями.
Между Главным управлением благоустройства при хокимияте города Ташкента, его территориальными подразделениями и Ipoteka Bank OTP Group подписано соглашение о взаимном сотрудничестве.
В рамках партнерства банк окажет спонсорскую поддержку на сумму приобретение  152 единицы электро мотороллеров для нужд службы управления благоустройства столицы.
Кроме того, около 1 000 сотрудников смогут воспользоваться ипотечными кредитами по льготной ставке 16,9% годовых, также в рамках сотрудничества будут созданы благоприятные условия для сотрудников организации.
«Для нас это не просто партнерство, а поддержка людей, которые ежедневно делают Ташкент чище, удобнее и комфортнее для жителей. Мы убеждены, что современный банк должен быть вовлечен в развитие городской среды и повышение качества жизни», — отметил директор дирекции филиальной сети Ipoteka bank OTP Group Фархад Инаятов.
В банке подчеркивают, что поддержка социальных и инфраструктурных инициатив остается одним из важных направлений стратегии Ipoteka bank OTP Group. Банк продолжит развивать проекты, которые объединяют социальную поддержку, доступность финансовых услуг и вклад в развитие городской инфраструктуры.