Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan «Ipoteka-bank» ATIB, 2023 yil 26 may kuni soat 1100 da, masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
1.      “Ipoteka-bank” ATIB tashkiliy tuzilmasiga o‘zgartirishlar kiritish.
2.      “Ipoteka-bank” ATIB Kuzatuv kengashi ayrim a’zolarining o‘z vakolatlarini muddatidan oldin tugatish to‘g‘risidagi arizalarini qanoatlantirish va “Ipoteka-bank” ATIB Kuzatuv kengashi a’zolarini saylash.
3.      “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvi ayrim a’zolarining o‘z vakolatlarini muddatidan oldin tugatish to‘g‘risidagi arizalarini qanoatlantirish va “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvi a’zolarini saylash.
4.      “Ipoteka-bank” ATIBning yangi tahrirdagi ustavini tasdiqlash.
5.      “Ipoteka-bank” ATIBning ichki me’yoriy hujjatlarining yangi tahrirlarini tasdiqlash.
§ Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilish o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2023 yil 1 may.
§ Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2023 yil 22 may.

JSCMB "Ipoteka-bank", located at the address: Tashkent, st. Shakhrisabz, building 30, announces an extraordinary general meeting of shareholders of the bank on May 26, 2023 at 1100 hours remotely using the electronic voting service.
1. On introducing changes to the organizational structure of JSCMB Ipoteka-Bank.
2. On the acceptance of applications by some members of the Supervisory Board of JSCMB "Ipoteka-bank" on the early resignation of their powers and the election of members of the Supervisory Board of JSCMB "Ipoteka-bank".
3. On acceptance of applications of some members of the Management Board of JSCMB "Ipoteka-bank" on early resignation of their powers and election of members of the Management Board of JSCMB "Ipoteka-bank".
4. Approval of the new edition of the Charter of JSCMB "Ipoteka-bank".
5. Approval of internal regulatory documents of JSCMB "Ipoteka-bank" in a new edition.
§ The date of formation of the register of shareholders for notification of an extraordinary general meeting of shareholders is May 1, 2023.
§ The date of formation of the register of shareholders for participation in the extraordinary general meeting of shareholders is May 22, 2023.