Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan «Ipoteka-bank» ATIB, 2024 yil 29 may kuni soat 1100 da, masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
1.      “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvi a’zosini tayinlash/saylash.
2.      “Ipoteka-bank” ATIB ustaviga o‘zgartirishlar va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida.
3.      “Ipoteka-bank” ATIBning 2023-2028 yillarga mo‘ljallangan rivojlanish Strategiyasini tasdiqlash to’g’risida.
§ Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilish o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2024 yil 30 aprel.
§ Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2024 yil 23 may.

JSCMB "Ipoteka-bank", located at the address: Tashkent, st. Shakhrisabz, 30, announces an extraordinary general meeting of shareholders of the bank on May 29, 2024 at 1100 hours remotely using the electronic voting service.
1.      Appointment/Election of a member of the Management Board of JSCMB "Ipoteka Bank".
2.      On introducing on making changes and additions to the Charter of JSCMB "Ipoteka-Bank".
3.      On approval of the Development Strategy of JSCMB "Ipoteka-bank" for 2023-2028.
§ The date of formation of the register of shareholders for notification of an extraordinary general meeting of shareholders is April 30, 2024.
§ The date of formation of the register of shareholders for participation in the extraordinary general meeting of shareholders is May 23, 2024.