"Ipoteka bank" ATIB – xotin qizlarni tadbirkorlik yo‘nalishida qo‘llab quvvatlashda davom etmoqda
Bank tizimidagi islohotlar iqtisodiyotimiz ravnaqiga xizmat qilmoqda. Xususan, davlatimiz rahbarining ayollar tadbirkorligi va ishbilarmonligini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan qator farmonlari natijasini muvaffaqiyatga erishib kelayotgan va islohotlarga o‘z hissasini qo‘shish istagida bo‘lgan, bankimiz mijozi Olga Petrakova misolida ko‘rishimiz mumkin.
Bugungi kunda Toshkent shahrida o`z biznesini muvaffaqiyat bilan olib borayotgan Olga Petrakova doim tadbirkorlik bilan shug`illanishni orzu qilgan. Ammo u o`z tadbirkorlik faoliyatini o`zining yaqin dugonasi Nafisa Fazilova bilan boshlashi haqida o`ylamagan edi. Shunday bo`lsada, hozirda yuridik tashkilotlarga o`z maishiy xizmatini ko`rsatib kelayotgan Olga Petrakova va Nafisa Fazilovalar 2021 yil 16 noyabrda "BREZZA LAUNDRY" mas`ulyati cheklangan jamiyatiga asos soldilar.
Qahramonimiz turli yo`nalishdagi mijozlarga hizmat ko`rsatish uchun asbob-uskunalar sotib olish maqsadida “Ipoteka-bank” ATIB Mehnat filialiga murojaat etadi va 48 000 AQSh dollari miqdorida moliyalashtiriladi.
Har bir mijozga individual yondashish va birinchi darajali xizmatlarni taqdim etish istagi tufayli  "BREZZA LAUNDRY" MCHJ tezda raqobatchilar orasida o`z o`rnini topdi. Olga Petrakova va Nafisa Fazilovalar ko'plab sodiq mijozlarni jalb qilishga va o'z sohalarida professional sifatida mijozlar yodida qolishga muvaffaq bo'lib kelishmoqda. Ularning aytishicha korxona shiori "Bizning maqsadimiz professional parvarish, ishonchli sifat va benuqson xizmatdir" ekan.

«Ипотека-банк» АТИБ продолжает поддерживать женщин - предпринимателей
Реформы в банковской сфере способствуют экономическому развитию, в частности, это отражается в поддержке предпринимательства женщин - бизнесменов со стороны главы государства. Яркий пример - Ольга Петракова, клиент нашего банка, которая активно участвует в экономических реформах и вносит свой вклад в развитие нашей страны.
Ольга Петракова, сегодня успешная бизнес-вумен в Ташкенте, всегда мечтала о предпринимательстве. Но никогда не представляла, как и когда начнет свой путь в бизнесе. Тем не менее, вместе со своей близкой подругой Нафисой Фазыловой в октябре 2021 года они основали прачечную BREZZA LAUNDRY, в которой оказывают бытовые услуги различным организациям в Ташкенте – отелям, ресторанам, детским садам, фитнес-центрам и салонам красоты.
Наша героиня обратилась в отделение АТИБ “Ипотека-банк” с целью получения финансирования для приобретения оборудования, необходимого для обслуживания клиентов различных направлений. Ей было предоставлен кредит в размере 48 000 долларов США.
Благодаря индивидуальному подходу к каждому клиенту и стремлению предоставлять высококлассные услуги, BREZZA LAUNDRY заняла достойное место на рынке профессиональных прачечных. Ольга Петракова и Нафиса Фазилова уже зарекомендовали себя профессионалами в своей области, сформировав пул постоянных клиентов. Они подчеркивают, что девиз их предприятия - "профессиональный уход, надежное качество и безупречный сервис".