Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan «Ipoteka-bank» ATIB OTP Guruhi, 2025-yil 27-avgust kuni soat 1100 da, http://evote.uz/ saytida masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
1. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhi aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi Hisob komissiyasi tarkibi va a’zolarini tasdiqlash.
2. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhi aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish reglamentini tasdiqlash.
3. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhining tomonidan yangi qo‘shma korxona tashkil etish va uning ustav kapitaliga investitsiya kiritish masalasi bo‘yicha qaror qabul qilish.
4. Muammoli kreditlarni chegirma qo‘llash (qisman hisobdan chiqarish) masalasi bo‘yicha qaror qabul qilish.
5. Affillangan shaxslar bilan bitimlar tuzishga ruxsat berish.
6. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhi Boshqaruv raisi va a’zolarining vakolatlarini uzaytirishga ruxsat berish.
Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2025-yil 31-iyul.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2025-yil 21-avgust.
Aksiyadorlar yillik umumiy yig‘ilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ platformasi orqali tanishishlari yoki info@ipotekabank.uz elektron manzili orqali so‘rov yuborishlari mumkin.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish tarkibi bilan http://evote.uz/ manzili bo‘yicha elektron ovoz berish xizmati orqali (tel.:+998 90-006-77-44) tanishishingiz mumkin.

Вниманию акционеров АКИБ «Ипотека-банк» Группы OTP!
АКИБ «Ипотека-банк» Группы OTP, расположенный по адресу: г. Ташкент, ул. Шахрисабз, дом 30, сообщает о проведении внеочередного общего собрания акционеров Банка 27 августа 2025 года в 1100 часов дистанционно с использованием сервиса электронного голосования на сайте: http://evote.uz/.
1.      Утверждение состава и членов Счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров АКИБ «Ипотека-банк» Группы OTP.
2.      Утверждение регламента проведения внеочередного общего собрания акционеров АКИБ «Ипотека-банк» Группы OTP.
3.      Принятие решения по вопросу создания нового совместного предприятия и вложения в его уставный капитал со стороны АКИБ «Ипотека-банк» Группы OTP.
4.      Принятие решения по вопросу дисконтирования (частичного списания) проблемных кредитов.
5.      Разрешение на проведение операций с аффилированными лицами.
6.      Разрешение на продление полномочий Председателя и членов правления АКИБ «Ипотека-банк» Группы OTP.
Дата формирования реестра акционеров для оповещения о проведении внеочередного общего собрания акционеров – 31 июля 2025 года.
Дата формирования реестра акционеров для участия во внеочередном общем собрании акционеров – 21 августа 2025 года.
Акционеры могут ознакомиться с материалами внеочередного общего собрания акционеров на корпоративном веб-сайте банка: www.ipotekabank.uz или на сайте электронного голосования: http://evote.uz/.
Регистрация акционеров, имеющих право на участие во внеочередном общем собрании акционеров, проводится с использованием сервиса электронного голосования по адресу: http://evote.uz/.
С порядком участия в режиме онлайн и электронного голосования на внеочередном общем собрании акционеров можно ознакомиться на сайте: http://evote.uz/ (тел.: +998 90-006-77-44).