Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan «Ipoteka-bank» ATIB OTP Guruhi, 2025-yil 27-avgust kuni soat 1100 da, http://evote.uz/ saytida masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
1. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhi aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi Hisob komissiyasi tarkibi va a’zolarini tasdiqlash.
2. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhi aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish reglamentini tasdiqlash.
3. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhining tomonidan yangi qo‘shma korxona tashkil etish va uning ustav kapitaliga investitsiya kiritish masalasi bo‘yicha qaror qabul qilish.
4. Muammoli kreditlarni chegirma qo‘llash (qisman hisobdan chiqarish) masalasi bo‘yicha qaror qabul qilish.
5. Affillangan shaxslar bilan bitimlar tuzishga ruxsat berish.
6. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhi Boshqaruv raisi va a’zolarining vakolatlarini uzaytirishga ruxsat berish.
Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2025-yil 31-iyul.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2025-yil 21-avgust.
Aksiyadorlar yillik umumiy yig‘ilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ platformasi orqali tanishishlari yoki info@ipotekabank.uz elektron manzili orqali so‘rov yuborishlari mumkin.
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish tarkibi bilan http://evote.uz/ manzili bo‘yicha elektron ovoz berish xizmati orqali (tel.:+998 90-006-77-44) tanishishingiz mumkin.

JSCMB Ipoteka Bank OTP Group, located at the address: 30 Shakhrisabz Street, Tashkent City, announces that the Extraordinary General Shareholders Meeting of the Bank will be convened on August 27, 2025, at 11:00 am online via electronic voting service at: http://evote.uz/.
1.      Approving the members of the Counting Commission.
2.      Approving the Procedure for the General Shareholders Meeting.
3.      Making decision on the foundation of the new joint venture and investment of Ipoteka Bank OTP Group in its charter capital.
4.      Making decision on the partial discounting of the non-performing loans.
5.      Approving the affiliated parties transactions.
6.      Approving the extension of the mandates of the Chairman and members of the Management Board of Ipoteka Bank OTP Group.
The date of the updated register of the shareholders for notification of the Extraordinary General Shareholders Meeting is July 31, 2025.
The date of the updated register of the shareholders for attending the Extraordinary General Shareholders Meeting is August 21, 2025.
The shareholders are kindly requested to familiarize themselves with the relevant information on the Extraordinary General Shareholders Meeting on the Bank’s corporate website at: www.ipotekabank.uz or at: http://evote.uz/.
The registration of the eligible shareholders attending the Extraordinary General Shareholders Meeting shall be done via the electronic voting service at: http://evote.uz/.
The procedure on online attending and voting at the Extraordinary General Shareholders Meeting is given at: http://evote.uz/ (tel.: +998 90-006-77-44).