Korporativ mijozlar uchun Standart tariflarga kiritilayotgan o‘zgartirishlar
Sizga ma’lum qilamizki, 2026 yil 5 yanvardan boshlab Ipoteka bank OTP Groupning korporativ mijozlar uchun mo‘ljallangan Standart tariflariga quyidagi o‘zgartirishlar kiritiladi:
44.2-band:
«UZCARD» bank kartalari orqali savdo POS-terminallari yordamida amalga oshiriladigan mobil NFC-tranzaksiyalar uchun mijozlardan olinadigan bank komissiyasi 1% etib belgilanadi.
46.2-band:
SoftPOS (MARTA) terminallari orqali «UZCARD» bank kartalari yordamida amalga oshiriladigan mobil NFC-tranzaksiyalar uchun mijozlardan ushlab qolinadigan bank komissiyasi 1% etib belgilanadi.
48.2-band:
Xorijiy banklar tomonidan chiqarilgan xalqaro «Visa» va «MasterCard» bank kartalari orqali savdo POS-terminallari orqali amalga oshiriladigan tranzaksiyalar bo‘yicha mijozlardan olinadigan bank komissiyasi bo‘yicha: «MasterCard» kartalari uchun karta egasidan ushlab qolinadigan foiz stavkasi 2% gacha oshiriladi.
48.4-band:
Chet el banklari tomonidan chiqarilgan xalqaro «Visa» va «MasterCard» bank kartalari orqali SoftPOS (MARTA) terminallari yordamida amalga oshirilgan tranzaksiyalar uchun karta egasidan ushlab qolinadigan bank komissiyasi quyidagicha belgilanadi: «Visa» kartalari bo‘yicha - 1,7%, «MasterCard» kartalari bo‘yicha - 2,1%.
Yangilangan tariflar bilan havola orqali yoki bankning rasmiy veb-saytidagi «Bank tariflari» bo‘limida tanishishingiz mumkin!

Changes in Standard Tariffs for Corporate Clients
We would like to inform you that, starting from January 5, 2026, the following changes will be introduced to the standard tariffs for corporate clients of Ipoteka Bank OTP Group:
Item 44.2:
The bank commission charged to clients for mobile NFC transactions made with «UZCARD» bank cards via commercial POS terminals will be 1%.
Item 46.2:
The bank commission charged to clients for mobile NFC transactions made with «UZCARD» bank cards via SoftPOS (MARTA) terminals will be 1%.
Item 48.2:
For the bank commission charged to clients for transactions made with international «Visa» and «MasterCard» bank cards issued by banks of Uzbekistan via commercial POS terminals, the withholding percentage from the cardholder for «MasterCard» cards will be increased to 2%.
Item 48.4:
For the bank commission charged to clients for transactions made with international «Visa» and «MasterCard» bank cards issued by foreign banks via SoftPOS (MARTA) terminals, the withholding percentage from the cardholder will be increased to 1.7% for «Visa» cards and 2.1% for «MasterCard» cards.