Korporativ mijozlar uchun Standart tariflarga kiritilayotgan o‘zgartirishlar
Sizga ma’lum qilamizki, 2026 yil 5 yanvardan boshlab Ipoteka bank OTP Groupning korporativ mijozlar uchun mo‘ljallangan Standart tariflariga quyidagi o‘zgartirishlar kiritiladi:
44.2-band:
«UZCARD» bank kartalari orqali savdo POS-terminallari yordamida amalga oshiriladigan mobil NFC-tranzaksiyalar uchun mijozlardan olinadigan bank komissiyasi 1% etib belgilanadi.
46.2-band:
SoftPOS (MARTA) terminallari orqali «UZCARD» bank kartalari yordamida amalga oshiriladigan mobil NFC-tranzaksiyalar uchun mijozlardan ushlab qolinadigan bank komissiyasi 1% etib belgilanadi.
48.2-band:
Xorijiy banklar tomonidan chiqarilgan xalqaro «Visa» va «MasterCard» bank kartalari orqali savdo POS-terminallari orqali amalga oshiriladigan tranzaksiyalar bo‘yicha mijozlardan olinadigan bank komissiyasi bo‘yicha: «MasterCard» kartalari uchun karta egasidan ushlab qolinadigan foiz stavkasi 2% gacha oshiriladi.
48.4-band:
Chet el banklari tomonidan chiqarilgan xalqaro «Visa» va «MasterCard» bank kartalari orqali SoftPOS (MARTA) terminallari yordamida amalga oshirilgan tranzaksiyalar uchun karta egasidan ushlab qolinadigan bank komissiyasi quyidagicha belgilanadi: «Visa» kartalari bo‘yicha - 1,7%, «MasterCard» kartalari bo‘yicha - 2,1%.
Yangilangan tariflar bilan havola orqali yoki bankning rasmiy veb-saytidagi «Bank tariflari» bo‘limida tanishishingiz mumkin!

Информируем вас, что с 05 января 2026 года в стандартных тарифах для корпоративных клиентов Ipoteka bank OTP Group будут внесены следующие изменения:
Пункт 44.2:
Комиссия банка, взимаемая с клиентов за мобильные NFC-транзакции, осуществляемые банковскими картами «UZCARD» через торговые POS-терминалы составит 1%.
Пункт 46.2:
Комиссия банка, взимаемая с клиентов за мобильные NFC-транзакций, осуществляемые банковскими картами «UZCARD» через SoftPOS (MARTA) терминалы составит 1%.
Пункт 48.2:
По комиссии банка, взимаемой с клиентов за транзакции, осуществляемые международными банковскими картами «Visa» и «MasterCard», выпущенными банками Узбекистана, через торговые POS-терминалы будет увеличен процент удержания с картодержателя по картам «MasterCard» до 2%.
Пункт 48.4:
По комиссии банка, взимаемой с клиентов за транзакции, осуществляемые международными банковскими картами «Visa» и «MasterCard», выпущенными зарубежными банками, через SoftPOS (MARTA) терминалы будет увеличен процент удержания с картодержателя по картам «Visa» до 1,7% и по картам «MasterCard» - до 2,1%.