Ipoteka-bank» АTIB aksiyadorlari diqqatiga!
“Ipoteka-bank” АTIB aksiyadorlariga “Ipoteka-bank” АTIBning 2021 yil faoliyati yakunlariga bagʼishlangan aksiyadorlarning yillik umumiy yigʼilishi 2022 yil 30 iyun kuni soat 11:00 dan boshlab boʼlib oʼtishini maʼlum qiladi.
Аktsiyadorlarning umumiy yigʼilishi internet orqali onlayn rejimda, masofadan turib yigʼilishni olib borish imkonini beruvchi “eVOTE” – Elektron ovoz berish xizmati (http://evote.uz/) yordamida oʼtkaziladi.
Yigʼilish kun tartibi:
1. “Ipoteka-bank” АTIB Kuzatuv kengashining 2021 yil yakunlari boʼyicha faoliyati hamda “Ipoteka-bank” АTIBning rivojlanish strategiyasiga erishish boʼyicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar toʼgʼrisidagi hisobotini tasdiqlash.
2. “Ipoteka-bank” АTIB Boshqaruvining “Ipoteka-bank” АTIBning 2021 yil yakunlari boʼyicha faoliyati va 2022 yilga moʼljallangan ustuvor vazifalari toʼgʼrisidagi yillik hisobotini tasdiqlash.
3. “Ipoteka-bank” АTIBning 2021 yildagi moliyaviy-xoʼjalik faoliyatini tekshirish natijalari boʼyicha “Ipoteka-bank” АTIB Taftish komissiyasining hisobotini tasdiqlash.
4. “Ipoteka-bank” АTIBning 2021 yil uchun yillik moliyaviy hisoboti auditini oʼtkazish boʼyicha tashqi auditor xizmatlari uchun toʼlanadigan haqning yuqori miqdorini oshirishni tasdiqlash.
5. “Ipoteka-bank” АTIBning 2021 yil yakunlari boʼyicha olingan sof foydasini taqsimlash hamda imtiyozli aksiyalarga dividendlar toʼlashni tasdiqlash.
6. “Ipoteka-bank” АTIBning 2020-2023 yillar uchun rivojlanish strategiyasining 2021 yil yakunlari boʼyicha ijrosini eshitish.
7. “Ipoteka-bank” АTIBning 2021 yil yakunlari boʼyicha yillik hisobotini tasdiqlash.
8. 2021 yil yakunlari boʼyicha “Ipoteka-bank” АTIB korporativ boshqaruv tizimini mustaqil baholash natijalarini tasdiqlash.
9. “Ipoteka-bank” АTIB Kuzatuv kengashi tarkibini qayta saylash.
10. “Ipoteka-bank” АTIB Taftish komissiyasi tugatilishini tasdiqlash.
11. “Ipoteka-bank” АTIB ustaviga oʼzgartishlar kiritishni tasdiqlash.
12. “Ipoteka-bank” АTIB Kuzatuv kengashi toʼgʼrisidagi nizomga oʼzgartishlar kiritishni tasdiqlash.
13. “Ipoteka-bank” АTIBning Xalqaro moliya korporatsiyasi bilan tuzilgan kelishuvlari shartlariga oʼzgartirishlar kiritishni tasdiqlash.
14. “Ipoteka-bank” АTIB tashkiliy tuzilmasini yangi tahrirda tasdiqlash.
15. “Ipoteka-bank” АTIB tomonidan 2021 yil davomida affillangan shaxs bilan tuzilgan bitimni tasdiqlash.
16. “Ipoteka-bank” АTIBning affillangan shaxslar bilan kelgusida yillik aksiyadorlar umumiy yigʼilishigacha muddatga tuzishi mumkin boʼlgan bitimlarini tasdiqlash.
17. “Ipoteka-bank” АTIB Boshqaruvining affillangan shaxslar bilan bitimlarni va yirik bitimlarni mustaqil amalga oshirishi uchun bankning kundalik xoʼjalik faoliyati bilan bogʼliq bitimlarini aniqlash hamda ularning amalga oshirilishini maʼqullash.
18. Oʼzbekiston Respublikasi Markaziy bankining 2022 yil 11 yanvardagi 15-20/17-sonli xatini ijro etish boʼyicha “Ipoteka-bank” АTIB tomonidan amalga oshirilgan ishlarni tasdiqlash.
·      Аktsiyadorlarni navbatdagi yillik umumiy yigʼilish oʼtkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2022 yil 31 may.
·      Аktsiyadorlarning navbatdagi yillik umumiy yigʼilishida ishtirok etish huquqiga ega boʼlgan aksiyadorlar reestri tuziladigan sana: 2022 yil 24 iyun.
·      Аktsiyadorlar navbatdagi yillik umumiy yigʼilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ sayti orqali tanishishlari yoki cenbum@ipotekabank.uz elektron manzili orqali soʼrov yuborishlari mumkin.
Аktsiyadorlarning umumiy yigʼilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlarni roʼyxatdan oʼtkazish http://evote.uz/ saytida internet orqali ularning elektron ovoz berish xizmatidan foydalangan holda yigʼilishda qatnashish huquqiga ega boʼlgan aksiyadorlar roʼyxatiga kiritilganligi toʼgʼrisida elektron xabarnoma olgan paytdan boshlab oʼtkaziladi.
Аktsiyadorlarning yillik umumiy yigʼilishida ishtirok etish shartlari bilan http://evote.uz/ manzili boʼyicha elektron ovoz berish xizmati orqali (tel.:+998 90-006-77-44) tanishishingiz mumkin.

АКИБ «Ипотека-банк» доводит до сведения акционеров, что годовое общее собрание акционеров по итогам деятельности АКИБ «Ипотека-банк» за 2021 год состоится 30 июня 2022 года начиная с 11:00 часов.
Общее собрание акционеров будет проводится с помощью сервиса электронного голосования «Электронное голосование - eVOTE» (http://evote.uz/), предназначенного для дистанционного проведения собраний посредством сети Интернет в режиме онлайн.
Повестка дня:
1. Утверждение отчета Наблюдательного совета АКИБ «Ипотека-банк» по итогам деятельности за 2021 год, а также о принимаемых мерах по достижению стратегии развития АКИБ «Ипотека-банк».
2. Утверждение годового отчета Правления АКИБ «Ипотека-банк» по итогам деятельности АКИБ «Ипотека-банк» за 2021 год и о приоритетных задачах, намеченных на 2022 год.
3. Утверждение заключения Ревизионной комиссии АКИБ «Ипотека-банк» по результатам проверки финансово-хозяйственной деятельности АКИБ «Ипотека-банк» за 2021 год.
4. Утверждение увеличения предельного размера выплачиваемой суммы за услуги внешнего аудитора по аудиту годовой финансовой отчетности АКИБ «Ипотека-банк» за 2021 год.
5. Утверждение распределения чистой прибыли АКИБ «Ипотека-банк» по итогам 2021 года и выплаты дивидендов по привилегированным акциям.
6. Заслушивание отчета об исполнении Стратегии развития АКИБ «Ипотека-банк» на 2020-2023 гг. по итогам 2021 года.
7. Утверждение годового отчета АКИБ «Ипотека-банк» по итогам 2021 года.
8. Утверждение результатов независимой оценки системы корпоративного управления АКИБ «Ипотека-банк» по итогам 2021 года.
9. Перевыборы состава Наблюдательного совета АКИБ «Ипотека-банк».
10. Утверждение упразднения Ревизионной комиссии АКИБ «Ипотека-банк».
11. Утверждение внесения изменений в Устав АКИБ «Ипотека-банк».
12. Утверждение внесения изменений в Положение о Наблюдательном совете АКИБ «Ипотека-банк».
13. Утверждение внесения изменений в условия соглашений, заключенных АКИБ «Ипотека-банк» с Международной финансовой корпорацией.
14. Утверждение в новой редакции организационной структуры АКИБ «Ипотека-банк».
15. Утверждение сделки с аффилированным лицом, заключенной АКИБ «Ипотека-банк» в 2021 году.
16. Утверждение сделок с аффилированными лицами, которые могут быть заключены АКИБ «Ипотека-банк» в будущем на период до следующего годового общего собрания акционеров.
17. Определение сделок с аффилированными лицами и крупных сделок, которые могут быть заключены Правлением АКИБ «Ипотека-банк» самостоятельно в будущем в процессе осуществления банком текущей хозяйственной деятельности, и их одобрение.
18. Утверждение проведенных АКИБ «Ипотека-банк» работ по исполнению письма Центрального банка Республики Узбекистан от 11 января 2022 года № 15-20/17.
· Дата формирования реестра акционеров для оповещения о проведении очередного годового общего собрания акционеров - 31 мая 2022 года.
· Дата формирования реестра акционеров для участия в очередном годовом общем собрании акционеров – 24 июня 2022 года.
· Акционеры могут ознакомиться с материалами очередного годового общего собрания акционеров на корпоративном веб-сайте банка www.ipotekabank.uz, на сайте http://evote.uz или дать запрос через электронный адрес банка: cenbum@ipotekabank.uz .