HURMATLI BAHOLASH TASHKILOTLARI RAHBARLARI !!!
«IPOTЕKA-BANK» ATIB tomonidan bank mijozlariga qo‘shimcha qulayliklar yaratish, garov sifatida taqdim etilayotgan mol-mulklarning bozor talablariga muvofiq, real va obyektiv baholanishini ta’minlash maqsadida professional, tajribali va ishonchli baholash tashkilotlari bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga alohida e’tibor qaratilmoqda.
Shu munosabat bilan, bank garov mulklarini baholash sohasida faoliyat yurituvchi va mazkur xizmatlarni ko‘rsatish istagida bo‘lgan baholash tashkilotlari bilan o‘zaro manfaatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga tayyor ekanligini ma’lum qiladi.
Bank bilan hamkorlik qilish istagida bo‘lgan baholash tashkilotlari istalgan vaqtda quyidagi hujjatlarni taqdim etishlari mumkin:
- Tijorat taklifi.
- Jamiyat davlat ro‘yxatidan o‘tkazilganligi to‘g‘risidagi Guvohnoma.
- Professional jamoat birlashmasiga a’zolik Guvohnomasi.
- Amaldagi sug‘urta polisi.
- Xodimlar to‘g‘risidagi ma’lumot.
- Baholovchilarning malaka sertifikatlari.
- Kafolat xati.
Taqdim etilgan hujjatlar belgilangan tartibda ko‘rib chiqilib, bank bilan hamkorlik qilish uchun tegishli ro‘yxatga kiritilishini ma’lum qilamiz.
Hujjatlarni qabul qilish jarayoni doimiy ravishda amalga oshirib boriladi.
Shu sababli, baholash tashkilotlari yuqorida ko‘rsatilgan hujjatlar jamlanmasini to‘plagan holda «IPOTЕKA-BANK» ATIB bosh ofisiga yoki quyidagi pochta manzillariga murojaat qilishlari va hamkorlikni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha ariza taqdim etishlari mumkin.

Руководителям оценочных организаций
В целях создания дополнительных удобств для клиентов «ИПОТЕКА-БАНК» АКИБ, а также обеспечения объективной, достоверной и соответствующей требованиям рынка оценки имущества, предоставляемого в качестве залогового обеспечения, Банк уделяет особое внимание установлению сотрудничества с профессиональными, опытными и надежными оценочными организациями.
В связи с этим сообщаем, что Банк готов к установлению сотрудничества
с оценочными организациями, осуществляющими деятельность в сфере оценки залогового имущества и заинтересованными в оказании соответствующих услуг Банку.
Оценочные организации, желающие сотрудничать с Банком, могут в любое время предоставить следующие документы:
1. Коммерческое предложение.
2. Свидетельство о государственной регистрации общества.
3. Свидетельство о членстве в профессиональном общественном объединении.
4. Действующий страховой полис.
5. Информацию о сотрудниках организации.
6. Квалификационные сертификаты оценщиков.
7. Гарантийное письмо.
Предоставленные документы будут рассмотрены в установленном порядке,
по результатам чего оценочная организация при соответствии установленным требованиям будет включена в соответствующий перечень организаций, сотрудничающих с Банком.
Прием документов осуществляется на постоянной основе.
В связи с этим оценочные организации, заинтересованные в установлении сотрудничества с «ИПОТЕКА-БАНК» АКИБ, могут, сформировав вышеуказанный пакет документов, обратиться в головной офис Банка либо направить документы по указанным ниже почтовым адресам, а также предоставить заявление о намерении установить сотрудничество с Банком.
Для получения дополнительной информации Вы можете обратиться по следующим телефонам или адресам электронной почты: