WIUT talabalari bank sohasida amaliy tajriba orttirish imkoniyatiga ega bo‘ladilar
Talabalar uchun yangi imkoniyatlar, qo‘shma ta’lim tashabbuslari va amaliy tajriba almashinuvi Ipoteka bank OTP Group hamda Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universiteti (WIUT) o‘rtasidagi hamkorlikning asosini tashkil etadi.
Tegishli memorandum Ipoteka bank OTP Group nomidan Chief HR Officer Venera Erzina va WIUT prorektori Nizamjon Qodirov tomonidan imzolandi.
Bugungi kunda ish beruvchilar va universitetlar ta’lim hamda kelajakdagi kasb o‘rtasidagi masofani qisqartirish maqsadida tobora ko‘proq hamkorlik qilmoqda. Ipoteka bank OTP Group va WIUT o‘rtasidagi hamkorlik ham bu yo‘nalishdagi navbatdagi qadam bo‘lib, bilim va amaliy tajriba almashish hamda kasbiy rivojlanish uchun yanada ko‘proq imkoniyatlar yaratadi.
Ta’lim tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlash bank faoliyatining muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lib qolmoqda. Shunday loyihalardan biri bilim va ta’lim resurslarini yanada ommalashtirish maqsadida tashkil etilgan Bilimxona kutubxonasining ochilishi bo‘ldi.

Студенты WIUT смогут получить практический опыт в банковской сфере
Новые возможности для студентов, совместные образовательные инициативы и обмен практическим опытом станут основой сотрудничества между Ipoteka bank OTP Group и Международным Вестминстерским университетом в Ташкенте.
Соответствующий меморандум подписали Chief HR Officer Ipoteka bank OTP Group Венера Ерзина и проректор WIUT Низамджан Кадиров.
Сегодня работодатели и университеты все чаще работают вместе, чтобы сократить дистанцию между обучением и будущей профессией. Сотрудничество Ipoteka bank OTP Group и WIUT станет еще одним шагом в этом направлении, открывая больше возможностей для обмена знаниями, практическим опытом и профессионального развития.
Поддержка образовательных инициатив остается важной частью деятельности банка. Одним из таких проектов стало открытие библиотеки Bilimxona, созданной для того, чтобы сделать знания и образовательные ресурсы более доступными.
Кроме того, студенты старших курсов могут присоединиться к программе стажировок Career Path и получить первый профессиональный опыт в Ipoteka bank OTP Group. Подать заявку можно на сайте программы.