Markaz OTP Group’ning yangilangan brend dizayniga asosan yaratilgan bo‘lib, u zamonaviy dizayn yechimlari va qulay, funksional muhit bilan ajralib turadi. Bu yerda mijozlar — jismoniy hamda yuridik shaxslar — kredit va depozit mahsulotlarini rasmiylashtirish, maslahat xizmatlaridan foydalanish, shuningdek turli bank amaliyotlarini bajarish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.
Ipoteka Bank OTP Group Boshqaruv raisining o‘rinbosari Dmitriy Sapronov ta’kidlaganidek, yangi markazning ishga tushirilishi bankning mijozlarga xizmat ko‘rsatish sifatini oshirishga yo‘naltirilgan uzoq muddatli strategiyasining muhim bo‘lagi hisoblanadi:
«Biz o‘z tarmog‘imizni izchil kengaytirib, mijozlar uchun qulay, zamonaviy va texnologik muhit yaratishga intilyapmiz. Yangi Namangandagi markaz esa Yevropa standartlarini mahalliy ehtiyoj va madaniyat bilan uyg‘unlashtirishning yorqin namunasi bo‘lib xizmat qiladi».
“Yangi Namangan” markazining ochilishi — bu bankning mijozlarga yanada yaqin bo‘lish, ularga yuqori sifatli xizmatlar va zamonaviy moliyaviy yechimlarni taqdim etishga bo‘lgan intilishining navbatdagi isbotidir.

Namangan, Uzbekistan – Ipoteka Bank OTP Group has opened a new “Yangi Namangan” Banking Service Center in the eponymous district of Namangan city. The new branch reflects the bank’s strategy to expand its presence in the regions and implement modern service standards.
The center is designed in the updated corporate style of OTP Group, combining contemporary design with functional zoning. Customers can access a full range of banking services here—from retail and corporate banking to consultations and the processing of loan and deposit products.
According to Dmitry Sapronov, Deputy Chairman of the Management Board of Ipoteka Bank OTP Group, the opening of the new center is part of a long-term program aimed at enhancing the customer experience:
"We are consistently expanding our network and creating a comfortable, technologically advanced environment for our clients. The new Center in Namangan is an example of how European standards can be combined with the local needs and culture of the region."
The opening of the “Yangi Namangan” Center reinforces the bank’s commitment to being closer to its customers, providing high-quality service and access to modern financial solutions.