Ipoteka Bank OTP Group UZCARD AWARD 2025 mukofotlariga sazovor bo‘ldi
Ipoteka Bank OTP Group yillik UZCARD AWARD 2025 marosimida bir vaqtning o‘zida ikki mukofotni qo‘lga kiritdi va raqamli to‘lov yechimlari bo‘yicha yetakchiligini yana bir bor tasdiqladi. Natijalarga ko‘ra, bank «Eng yaxshi emitent» hamda «Sifatli emissiya» nominatsiyalari bilan taqdirlandi. Mazkur mukofotlar operatsion amaliyotlarning barqarorligi, texnologiyalarning ishonchliligi va mijozlarga ko‘rsatilayotgan xizmatning yuqori darajasi uchun beriladi.
«Ushbu mukofotlar samarali tashkil etilgan jarayonlar va texnologik yechimlarning yuqori natijadorligini tasdiqlaydi. Biz uchun bu jamoaviy hamkorlik hamda asosiy jarayonlarga tizimli yondashuvning samarasidir», — deya ta’kidladi Ipoteka Bank OTP Group Boshqaruv raisi o‘rinbosari, Operatsion blok rahbari Maksim Bikov.
Mukofotlar Ipoteka Bank OTP Group va Uzcard o‘rtasidagi uzoq muddatli hamkorlikni, to‘lov infratuzilmasini rivojlantirish va moliyaviy xizmatlar sifatini oshirish yo‘lidagi sa’y-harakatlarni e’tirof etadi. Ushbu hamkorlik mijozlarga xalqaro standartlarga muvofiq zamonaviy va ishonchli to‘lov yechimlarini taqdim etishga xizmat qiladi.
Ilgari Ipoteka Bank OTP Group Financial Times guruhiga mansub The Banker nashri tomonidan O‘zbekistonda «Yil banki» sifatida, shuningdek Euromoney nashri tomonidan «O‘zbekistonda mijozlar uchun eng yaxshi bank» sifatida e’tirof etilgan. Ushbu mukofotlar jahon moliya sohasidagi eng nufuzli taqdirlovlardan hisoblanib, har yili barqaror moliyaviy natijalarga erishgan, texnologik rivojlanishni ta’minlagan va jamiyat taraqqiyotiga salmoqli hissa qo‘shgan banklarga beriladi.

Ipoteka bank OTP Group получил две награды на UZCARD AWARD 2025
Ipoteka bank OTP Group был удостоен сразу двух наград на ежегодной церемонии UZCARD AWARD 2025, подтвердив высокий уровень экспертизы и качества работы в сфере платежных решений.
По итогам 2025 года банк вновь получил награду «Лучший эмитент», а также награду «Качественная эмиссия», которые присуждаются за стабильность операций, технологическую надежность и высокий стандарт обслуживания клиентов.
«Полученные награды подтверждают эффективность выстроенных процессов и технологических решений. Для нас это результат слаженной работы команды и системного подхода к ключевым процессам, чтобы сделать платежные сервисы для клиентов более удобными и надежными», — отметил Максим Быков, заместитель Председателя правления, руководитель операционного блока Ipoteka bank OTP Group.
Награды подчеркивают долгосрочное партнерство Ipoteka bank OTP Group с Uzcard, направленное на развитие платежной инфраструктуры и повышение качества финансовых сервисов, чтобы предлагать клиентам современные и надежные платежные решения, которые соответствуют международным стандартам.
Ранее Ipoteka bank OTP Group был признан «Банком года» в Узбекистане по версии The Banker (часть группы Financial Times) и «Лучшим банком для потребителей в Узбекистане» по версии Euromoney. Награды являются одними из наиболее престижных в мировой финансовой индустрии и ежегодно вручаются банкам, которые демонстрируют устойчивые финансовые результаты, технологический прогресс и значимый вклад в развитие общества.