Аksiyadorlаrning yillik umumiy yigʼilishini oʼtkаzish toʼgʼrisidа xаbаr
27 iyun kuni soat 1100 da, masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali “Ipoteka-bank” АTIBning 2022 yilgi faoliyati yakunlariga bagʼishlangan aksiyadorlarning yillik umumiy yigʼilishi boʼlib oʼtishini maʼlum qiladi.
1. “Ipoteka-bank” АTIBning Sanoq komissiyasi aʼzolari soni va shaxsiy tarkibini tasdiqlash hamda ularning vakolat muddatini belgilash.
2. “Ipoteka-bank” АTIB Kuzatuv kengashining 2022 yil yakunlari boʼyicha faoliyati hamda “Ipoteka-bank” АTIBning rivojlanish strategiyasiga erishish boʼyicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar toʼgʼrisidagi hisobotini tasdiqlash.
3. “Ipoteka-bank” АTIB Boshqaruvining 2022 yil yakunlari boʼyicha “Ipoteka-bank” АTIBning faoliyati va 2023 yilga moʼljallangan ustuvor vazifalari toʼgʼrisidagi hisobotini tasdiqlash.
4. 2023 yil uchun “Ipoteka-bank” АTIB tashqi auditorini va unga toʼlanadigan xizmat haqi miqdori chegarasini tasdiqlash.
5. “Ipoteka-bank” АTIBning 2022 yil yakunlari boʼyicha olingan sof foydasini taqsimlash hamda imtiyozli aksiyalarga dividendlar toʼlashni tasdiqlash.
6. “Ipoteka-bank” АTIBning 2020-2023 yillar uchun rivojlanish strategiyasining 2022 yil yakunlari boʼyicha ijrosini eshitish.
7. “Ipoteka-bank” АTIBning 2022 yil yakunlari boʼyicha yillik hisobotini tasdiqlash.
8. 2022 yil yakunlari boʼyicha “Ipoteka-bank” АTIBning korporativ boshqaruv tizimini mustaqil baholash natijalarini tasdiqlash.
9. “Ipoteka-bank” АTIBning affillangan shaxslar bilan kelgusida yillik aksiyadorlar umumiy yigʼilishigacha boʼlgan muddatga tuzishi mumkin boʼlgan bitimlarini tasdiqlash.
10. “Ipoteka-bank” АTIB Boshqaruvining affillangan shaxslar bilan bitimlarni va yirik bitimlarni mustaqil amalga oshirishi uchun bankning kundalik xoʼjalik faoliyati bilan bogʼliq bitimlarini aniqlash hamda ularning amalga oshirilishini maʼqullash.
● Аksiyadorlarni navbatdagi yillik umumiy yigʼilish oʼtkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2023 yil 31 may.
● Аksiyadorlarning navbatdagi yillik umumiy yigʼilishida ishtirok etish huquqiga ega boʼlgan aksiyadorlar reestri tuziladigan sana: 2022 yil 21 iyun.
● Аksiyadorlar navbatdagi yillik umumiy yigʼilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ sayti orqali tanishishlari yoki cenbum@ipotekabank.uz elektron manzili orqali soʼrov yuborishlari mumkin.
Аksiyadorlarning umumiy yigʼilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlarni roʼyxatdan oʼtkazish http://evote.uz/ saytida internet orqali ularning elektron ovoz berish xizmatidan foydalangan holda yigʼilishda qatnashish huquqiga ega boʼlgan aksiyadorlar roʼyxatiga kiritilganligi toʼgʼrisida elektron xabarnoma olgan paytdan boshlab oʼtkaziladi.
Аksiyadorlarning yillik umumiy yigʼilishida ishtirok etish shartlari bilan http://evote.uz/ manzili boʼyicha elektron ovoz berish xizmati orqali (tel.:+998 90-006-77-44) tanishishingiz mumkin.

Сообщение о проведении годового общего собрания акционеров
АКИБ «Ипотека-банк», расположенный по адресу: г.Ташкент, ул. Шахрисабз, дом 30, сообщает о проведении 27 июня 2023 года в 1100 часов, дистанционно с использованием сервиса электронного голосования годового общего собрания акционеров по итогам деятельности АКИБ «Ипотека-банк» за 2022 год.
Общее собрание акционеров будет проведено с помощью сервиса электронного голосования «Электронное голосование - eVOTE» (http://evote.uz/), предназначенного для дистанционного проведения собраний посредством сети интернет в режиме онлайн.
1. Утверждение количественного и персонального состава членов Счетной комиссии АКИБ «Ипотека-банк», а также определение срока их полномочий.
2. Утверждение отчета Наблюдательного совета АКИБ «Ипотека-банк» по итогам деятельности за 2022 год, а также о принимаемых мерах по достижению Стратегии развития АКИБ «Ипотека-банк».
3. Утверждение отчета Правления АКИБ «Ипотека-банк» по итогам деятельности АКИБ «Ипотека-банк» за 2022 год, и о приоритетных задачах, намеченных на 2023 год.
4. Утверждение определения внешнего аудитора АКИБ «Ипотека-банк» на 2023 год и предельных размеров выплачиваемой ему платы за услуги.
5. Утверждение распределения чистой прибыли АКИБ «Ипотека-банк», полученной по итогам 2022 года и выплаты дивидендов по привилегированным акциям.
6. О заслушивании отчета по исполнению Стратегии развития АКИБ «Ипотека-банк» на
2020-2023 гг. по итогам 2022 года.
7. Утверждение годового отчета АКИБ «Ипотека-банк» по итогам 2022 года.
8. Утверждение результатов независимой оценки системы корпоративного управления
АКИБ «Ипотека-банк» по итогам 2022 года.
9. Утверждение сделок с аффилированными лицами, которые могут быть заключены
АКИБ «Ипотека-банк» в будущем на период до следующего годового общего собрания акционеров.
10. Определение сделок с аффилированными лицами и крупных сделок, которые могут быть заключены Правлением АКИБ «Ипотека-банк» самостоятельно в будущем в процессе осуществления банком текущей хозяйственной деятельности, и их одобрение.
● Дата формирования реестра акционеров для оповещения о проведении очередного годового общего собрания акционеров - 31 мая 2023 года.
● Дата формирования реестра акционеров для участия в очередном годовом общем собрании акционеров – 21 июня 2023 года.
● Акционеры могут ознакомиться с материалами очередного годового общего собрания акционеров на корпоративном веб-сайте банка www.ipotekabank.uz, на сайте http://evote.uz или дать запрос через электронный адрес банка: cenbum@ipotekabank.uz .