Аksiyadorlаrning yillik umumiy yigʼilishini oʼtkаzish toʼgʼrisidа xаbаr
27 iyun kuni soat 1100 da, masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali “Ipoteka-bank” АTIBning 2022 yilgi faoliyati yakunlariga bagʼishlangan aksiyadorlarning yillik umumiy yigʼilishi boʼlib oʼtishini maʼlum qiladi.
1. “Ipoteka-bank” АTIBning Sanoq komissiyasi aʼzolari soni va shaxsiy tarkibini tasdiqlash hamda ularning vakolat muddatini belgilash.
2. “Ipoteka-bank” АTIB Kuzatuv kengashining 2022 yil yakunlari boʼyicha faoliyati hamda “Ipoteka-bank” АTIBning rivojlanish strategiyasiga erishish boʼyicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar toʼgʼrisidagi hisobotini tasdiqlash.
3. “Ipoteka-bank” АTIB Boshqaruvining 2022 yil yakunlari boʼyicha “Ipoteka-bank” АTIBning faoliyati va 2023 yilga moʼljallangan ustuvor vazifalari toʼgʼrisidagi hisobotini tasdiqlash.
4. 2023 yil uchun “Ipoteka-bank” АTIB tashqi auditorini va unga toʼlanadigan xizmat haqi miqdori chegarasini tasdiqlash.
5. “Ipoteka-bank” АTIBning 2022 yil yakunlari boʼyicha olingan sof foydasini taqsimlash hamda imtiyozli aksiyalarga dividendlar toʼlashni tasdiqlash.
6. “Ipoteka-bank” АTIBning 2020-2023 yillar uchun rivojlanish strategiyasining 2022 yil yakunlari boʼyicha ijrosini eshitish.
7. “Ipoteka-bank” АTIBning 2022 yil yakunlari boʼyicha yillik hisobotini tasdiqlash.
8. 2022 yil yakunlari boʼyicha “Ipoteka-bank” АTIBning korporativ boshqaruv tizimini mustaqil baholash natijalarini tasdiqlash.
9. “Ipoteka-bank” АTIBning affillangan shaxslar bilan kelgusida yillik aksiyadorlar umumiy yigʼilishigacha boʼlgan muddatga tuzishi mumkin boʼlgan bitimlarini tasdiqlash.
10. “Ipoteka-bank” АTIB Boshqaruvining affillangan shaxslar bilan bitimlarni va yirik bitimlarni mustaqil amalga oshirishi uchun bankning kundalik xoʼjalik faoliyati bilan bogʼliq bitimlarini aniqlash hamda ularning amalga oshirilishini maʼqullash.
● Аksiyadorlarni navbatdagi yillik umumiy yigʼilish oʼtkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2023 yil 31 may.
● Аksiyadorlarning navbatdagi yillik umumiy yigʼilishida ishtirok etish huquqiga ega boʼlgan aksiyadorlar reestri tuziladigan sana: 2022 yil 21 iyun.
● Аksiyadorlar navbatdagi yillik umumiy yigʼilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ sayti orqali tanishishlari yoki cenbum@ipotekabank.uz elektron manzili orqali soʼrov yuborishlari mumkin.
Аksiyadorlarning umumiy yigʼilishida ishtirok etish uchun aksiyadorlarni roʼyxatdan oʼtkazish http://evote.uz/ saytida internet orqali ularning elektron ovoz berish xizmatidan foydalangan holda yigʼilishda qatnashish huquqiga ega boʼlgan aksiyadorlar roʼyxatiga kiritilganligi toʼgʼrisida elektron xabarnoma olgan paytdan boshlab oʼtkaziladi.
Аksiyadorlarning yillik umumiy yigʼilishida ishtirok etish shartlari bilan http://evote.uz/ manzili boʼyicha elektron ovoz berish xizmati orqali (tel.:+998 90-006-77-44) tanishishingiz mumkin.

Notice on the holding the annual general meeting of shareholders
JSCMB "Ipoteka-Bank", located at the address: Tashkent, st. Shakhrisabz, house 30, announces on holding annual general meeting of shareholders following the results of the activities of JSCMB "Ipoteka-bank" for 2022, on June 27, 2023 at 1100 hours, remotely using the electronic voting service.
The general meeting of shareholders will be held using the electronic voting service "Electronic Voting - eVOTE" (http://evote.uz/), designed for remote meetings via the Internet online.
AGENDA:
1. Approval of the quantitative and personal composition of the members of the Counting Commission of JSCMB "Ipoteka-bank" and determining the term of their powers.
2. Approval of the report of the Supervisory Board of JSCMB "Ipoteka-bank" on the results of activities for 2022, as well as on the measures taken to achieve the Development Strategy of JSCMB "Ipoteka-bank".
3. Approval of the report of the Management Board of JSCMB "Ipoteka-bank" on the results of the activities of JSCMB "Ipoteka-bank" for 2022, and on the priority tasks set for 2023.
4. Approval of the definition of the external auditor of JSCMB "Ipoteka-Bank" for 2023 and the maximum amount of fees paid to it for services.
5. Approval of the distribution of net profit of JSCMB "Ipoteka-bank" received in 2022 and the payment of dividends on preferred shares.
6. On hearing a report on the implementation of the Development Strategy of JSCMB "Ipoteka-Bank" for 2020-2023 following the results of 2022.
7. Approval of the annual report of JSCMB "Ipoteka-bank" following the results of 2022.
8. Approval of the results of an independent assessment of the corporate governance system of JSCMB "Ipoteka-bank" following the results of 2022.
9. Approval of transactions with affiliates that may be concluded by JSCMB "Ipoteka-bank" in the future for the period until the next annual general meeting of shareholders.
10. Determining transactions with affiliates and major transactions that may be concluded by the Management Board of JSCMB "Ipoteka-bank" independently in the future in the course of the bank's current business activities, and their approval.
● The date of formation of the register of shareholders for notification of the next annual general meeting of shareholders is May 31, 2023.
● The date of formation of the register of shareholders for participation in the next annual general meeting of shareholders is June 21, 2023.
● Shareholders can familiarize themselves with the materials of the next annual general meeting of shareholders on the bank's corporate website www.ipotekabank.uz, on the website http://evote.uz or submit a request via the bank's email address: cenbum@ipotekabank.uz.
Registration of shareholders for participation in the general meeting of shareholders is considered completed from the moment of receipt of an electronic notification of their inclusion in the list of shareholders entitled to participate in the meeting using the electronic voting service via the Internet at http://evote.uz/.