Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan «Ipoteka-bank» ATIB, 2023 yil 7 iyul kuni soat 1100 da, masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
1. "Ipoteka-bank” ATIB Kuzatuv kengashi ayrim a’zolarining o‘z vakolatlarini muddatidan oldin tugatish to‘g‘risidagi arizalarini qanoatlantirish va “Ipoteka-bank” ATIB Kuzatuv kengashi a’zolarini saylash.
2. “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvi ayrim a’zolarining o‘z vakolatlarini muddatidan oldin tugatish to‘g‘risidagi arizalarini qanoatlantirish va “Ipoteka-bank” ATIB Boshqaruvi a’zolarini saylash.
3. “Ipoteka-bank” ATIBning yangi tahrirdagi ustavini tasdiqlash.
4. “Ipoteka-bank” ATIBning ichki me’yoriy hujjatlarining yangi tahrirlarini tasdiqlash.
● Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilish o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2023 yil 12 iyun.
● Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2023 yil 3 iyul.

АКИБ «Ипотека-банк», расположенный по адресу: г.Ташкент, ул. Шахрисабз, дом 30, сообщает о проведении внеочередного общего собрания акционеров банка 7 июля 2023 года в 1100 часов дистанционно с использованием сервиса электронного голосования.
1. О принятии заявлений некоторых членов Наблюдательного совета АКИБ «Ипотека-банк» о досрочном сложении своих полномочий и избрании членов Наблюдательного совета АКИБ «Ипотека-банк».
2. О принятии заявлений некоторых членов Правления АКИБ «Ипотека-банк» о досрочном сложении своих полномочий и избрании членов Правления АКИБ «Ипотека-банк».
3. Утверждение новой редакции Устава АКИБ «Ипотека-банк».
4. Утверждение внутренних нормативных документов АКИБ «Ипотека-банк» в новой редакции.
● Дата формирования реестра акционеров для оповещения о проведении внеочередного общего собрания акционеров – 12 июня 2023 года.
● Дата формирования реестра акционеров для участия на внеочередном общем собрании акционеров – 3 июля 2023 года.