«Fitch Ratings» xalqaro reyting agentligi tahlilchilarining fikriga koʼra, “Ipoteka-bank” АTIB ipoteka kreditlari boʼyicha kuchli franshizaga ega va tarixan ushbu segmentga alohida eʼtiborni qaratgan. Bankning sof foiz marjasi yaxshilangan va effektiv nazorat qilingan operatsion xarajatlar tufayli, oʼtgan yilda xarajatlarning daromadga nisbati (CIR) 34% gacha kamaygan. 2021 yilda bank kapitalining rentabelligi 20%ni tashkil etib, «Fitch Ratings» xalqaro agentligining reytingi boʼyicha Oʼzbekistondagi aksariyat banklarga nisbatan daromadli deb baholandi.
«Ipoteka-bank» АTIB Oʼzbekiston bank tizimida yirik banklardan biri boʼlib, bugungi kunda bank aktivlari boʼyicha 8 foiz ulushga ega boʼldi. Ipoteka-bank keyingi yillarda ham oʼzining bank mahsulotlarini koʼpaytirish, xizmat koʼrsatish sifatini oshirish va barcha biznes-segmentlaridagi mijozlariga yuqori sifatli xizmat koʼrsatishni maqsad qilib olgan.

Fitch Ratings confirms IPOTEKA-BANK’s ratings at BB-/B, with a «Stable» outlook.
According to the analysts of the international rating agency "Fitch Ratings", "Ipoteka-bank" has a strong franchise for mortgage loans and has historically paid special attention to this segment. The bank's net interest margin improved and cost-to-income ratio (CIR) decreased to 34% last year due to effectively controlled operating expenses. In 2021, the profitability of the bank's capital was 20%, and according to the rating of "Fitch Ratings", it is considered profitable comparing with many other banks in Uzbekistan.
JSCMB "Ipoteka-bank" is one of the largest banks in the banking system of Uzbekistan, and today it has an 8% share in bank assets. In the following years, the bank aims to increase its banking products, provide improved high-quality services to its customers in all business segments.