Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan «Ipoteka-bank» ATIB, 2024 yil 22 fevral kuni soat 1100 da, masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
1.      “Ipoteka-bank” ATIB ustaviga o‘zgartishlar kiritishni tasdiqlash to‘g‘risida.
2.      Kuzatuv kengashi Raisiga haq to’lashni tasdiqlash va u bilan tegishli shartnomani imzolash huquqini Boshqaruv Raisiga berish to’g’risida.
• Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilish o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2024 yil 24 yanvar.
• Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2024 yil 16 fevral.
• Aksiyadorlar navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ platformasi orqali tanishishlari yoki cenbum@ipotekabank.uz elektron manzili orqali so‘rov yuborishlari mumkin.

АКИБ «Ипотека-банк», расположенный по адресу: г.Ташкент, ул. Шахрисабз, дом 30, сообщает о проведении внеочередного общего собрания акционеров банка 22 февраля 2024 года в 1100 часов дистанционно с использованием сервиса электронного голосования.
1. Об утверждении внесения изменений в Устав АКИБ «Ипотека-банк».
2. Об утверждении вознаграждения Председателя Наблюдательного совета и предоставлении Председателю Правления банка права заключить с ним соответствующий договор.
Дата формирования реестра акционеров для оповещения о проведении внеочередного общего собрания акционеров – 24 января 2024 года.
Дата формирования реестра акционеров для участия на внеочередном общем собрании акционеров – 16 февраля 2024 года.