Toshkent shahar, Shahrisabz ko‘chasi, 30-uyda joylashgan «Ipoteka-bank» ATIB, 2024 yil 22 fevral kuni soat 1100 da, masofadan turib elektron ovoz berish xizmati orqali bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi bo‘lib o‘tishini ma’lum qiladi.
1.      “Ipoteka-bank” ATIB ustaviga o‘zgartishlar kiritishni tasdiqlash to‘g‘risida.
2.      Kuzatuv kengashi Raisiga haq to’lashni tasdiqlash va u bilan tegishli shartnomani imzolash huquqini Boshqaruv Raisiga berish to’g’risida.
• Aksiyadorlarni navbatdan tashqari umumiy yig‘ilish o‘tkazilishi haqida xabardor qilish uchun reestrni shakllantirish sanasi: 2024 yil 24 yanvar.
• Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 2024 yil 16 fevral.
• Aksiyadorlar navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishga oid hujjatlar bilan bankning www.ipotekabank.uz korporativ veb-sayti, http://evote.uz/ platformasi orqali tanishishlari yoki cenbum@ipotekabank.uz elektron manzili orqali so‘rov yuborishlari mumkin.

JSCMB "Ipoteka-bank", located at the address: Tashkent, st. Shakhrisabz, 30, announces an extraordinary general meeting of shareholders of the bank on February 22, 2024 at 1100 hours remotely using the electronic voting service.
1. On approval of making amendments to the Charter of JSCMB “Ipoteka-bank”.
2. On approval of the remuneration of the Chairman of the Supervisory Board and authorization of the Chairman of Management Board to sign the respective service agreement.
The date of formation of the register of shareholders for notification of an extraordinary general meeting of shareholders is January 24, 2024.
The date of formation of the register of shareholders for participation in the extraordinary general meeting of shareholders is February 16, 2024.
Shareholders can familiarize themselves with the materials of the extraordinary general meeting of shareholders on the corporate website of the bank: www.ipotekabank.uz, http://evote.uz/ or send a request via the bank's e-mail: cenbum@ipotekabank.uz.