OTP Guruhi tarkibiga kiruvchi bank bo’lgan Ipoteka-bank Sandro Rtveladzeni Boshqaruv Raisi sifatidan rasman lavozimga tayinlanganini ma’lum qiladi. Sandro Rtveladzening yangi boshqaruv Raisi sifatida tayinlanishi bank tarixida innovatsiyalar va o‘sishga yo‘naltirilgan yangi bo‘limni ochib beradi.
Sandro bank va fintex sohasida 15 yildan ortiq xalqaro tajribaga ega bo‘lib, uning diqqat markazida raqamli transformatsiya va korporativ madaniyatni rivojlantirish turadi. U muhandislik, ijtimoiy fanlar va moliya sohalarida yirik Yevropa universitetlarida ta’lim olganligi uning ko’pqirrali malakali ekspert ekanligini ko’rsatadi. U o’z karyerasi davomida Rossiya OTP Banki Boshqaruv Raisi, O‘zbekistonda TBC Banki Boshqaruv Raisi, shuningdek, Afrikadagi qator mamlakatlarda chakana bank yo’lishida rahbarlik lavozimlari faoliyat yuritgan.
Ipoteka-bankda Sandro mijozlarga yanada sifatli xizmatlar ko‘rsatish uchun raqamli imkoniyatlarni yaxshilash va amaliyotlarni optimallashtirish yo’nalishlariga rahbarlik qiladi. Bank o’z xizmatlarini yanada samarali va oson kirishimli qilishga intiladi, shuningdek, mijozlarning ehtiyojlarini qondirish uchun innovatsion mahsulotlar va xizmatlarni joriy qilishni rejalashtirmoqda.
Ipoteka-bank jamoasi Sandro bilan ishlashni intiqlik bilan kutmoqda, uning yangi qarashlari va tajribasi bankni yangi cho‘qqilarni zabt etishiga yordam berishiga ishonadi. Bu tayinlov bankning bozordagi pozitsiyalarini mustahkamlash va mijozlar hamda manfaatdor tomonlar uchun qiymat yaratishga katta ahmiyat berilayotganligini ta’kidlaydi.

Ипотека Банк приветствует нового председателя правления, Сандро Ртвеладзе
Ипотека Банк, входящий в состав OTP Group, объявляет о назначении Сандро Ртвеладзе на должность нового генерального директора. Назначение Сандро знаменует начало новой главы в истории банка, сосредоточенной на инновациях и росте.
sandro_rtveladze.jpg
Сандро имеет более 15 лет международного опыта в банковской сфере и финтехе, с сильным фокусом на цифровую трансформацию и развитие корпоративной культуры. Он обладает дипломами в области инженерии, социальных наук и финансов от ведущих европейских университетов, что отражает его разностороннюю экспертизу. В его карьере были ключевые роли, такие как заместитель генерального директора в OTP Bank в России, генеральный директор TBC Bank в Узбекистане, а также руководящие позиции в розничном банкинге в ряде стран Африки.
В Ипотека Банке Сандро будет руководить усилиями по улучшению цифровых возможностей и оптимизации операций, с целью предоставления ещё более качественных услуг клиентам. Банк стремится сделать банковское обслуживание более эффективным и доступным, с планами по внедрению инновационных продуктов и услуг, которые будут удовлетворять меняющиеся потребности клиентов.
Команда Ипотека Банка с энтузиазмом ждет работы с Сандро и уверена, что его свежий взгляд и опыт помогут банку достичь новых высот. Это назначение подчеркивает приверженность банка к укреплению своих позиций на рынке и созданию ценности для клиентов и заинтересованных сторон.