Ipoteka Bank OTP Group HAMROH va ALPHA bilan hamkorlikda ayol tadbirkorlar hamda yetakchi ayollarning loyihalarini rivojlantirish va qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan biznes-nonushtalar turkumini boshladi. Tadbirning asosiy maqsadi — tadbirkorlikka oid dolzarb masalalarni muhokama qilish va tajriba almashish maydonini kengaytirish, shuningdek sohada uchrayotgan kamchiliklarni bartaraf etishga qaratilgani bilan ahamiyatlidir.
Dastlabki uchrashuvda 50 dan ortiq yetakchi ayol va tadbirkorlar ishtirok etishdi. Uchrashuv davomida iqtisodiy o‘sishdagi to‘siqlarni yengish hamda yetakchilik ko‘nikmalarini rivojlantirish bo‘yicha samarali yondashuvlar muhokama qilindi. uchun muhim voqea bo‘ldi. Tadbir muhokamalari, ma’ruzalar va tajriba almashish amaliyoti ishtirokchilarga biznesni kengaytirish bo’yicha zaruriy ma’lumotlar olish imkonini berdi.
Ipoteka Bank OTP Group HR direktori Venera Yerzina o‘z ma’ruzasida yetakchilik ko‘nikmalarini rivojlantirish va ularning tadbirkorlikdagi muvaffaqiyatga ta’siri haqida alohida to‘xtalib o‘tdi. Uning aytishicha, biznesni kengaytirish jarayoni investitsiyalardan emas, balki to‘g‘ri tafakkurdan boshlanadi:«Ayol o‘z g‘oyalariga ishonch bilan yondashsa va bilim, jamoa hamda qo‘llab-quvvatlashga ega bo‘lsa, uning biznesi kutilganidan tez rivojlanadi. Ayollar bir vaqtning o‘zida bir nechta rollarni bajaradi — oila, ish, yetakchilik — va aynan shu qobiliyat ularni yetakchilikka olib chiqadi».
Kelajakda “Yetakchi ayol tadbirkorlar: rivojlanish va o’sish imkoniyatlari” nomli biznes-nonushtalar turkumi o’z faoliyatini davom ettiradi. Ushbu loyiha yetakchi ayollarga loyihalarini rivojlantirish va muvaffaqiyatga erishish yo‘lida noyob imkoniyat yaratadi.

Опубликовано: 2 декабря, 2025
28 ноября 2025 года — Ipoteka Bank OTP Group совместно с HAMROH и ALPHA начали серию бизнес-завтраков, направленных на поддержание женщин-предпринимательниц и руководителей в их стремлении развивать и масштабировать свои проекты. Цель мероприятия — создать платформу для обмена опытом, обсуждения актуальных вопросов бизнеса и лидерства, а также вдохновить участниц на преодоление препятствий на пути к успеху.
Первая встреча, собравшая более 50 женщин-CEO и предпринимательниц, стала важным событием для обсуждения методов преодоления барьеров роста и развития лидерских качеств. Панельные дискуссии, лекции и сессии личного опыта помогли участницам узнать о лучших практиках для масштабирования бизнеса.
HR-директор Ipoteka Bank OTP Group, Венера Ерзина, выступила с лекцией, в которой подчеркнула важность развития лидерских навыков и их влияние на успех бизнеса.
Она отметила, что масштабирование бизнеса начинается не с инвестиций, а с правильного мышления: «Когда женщина верит в ценность своих идей и получает доступ к знаниям, сообществу и поддержке, её бизнес растёт быстрее, чем кажется возможным. Женщины совмещают множество ролей — семья, работа, лидерство — и именно эта способность становится их суперсилой».
Серия бизнес-завтраков "Расширение возможностей женщин в бизнесе" продолжит свою работу, предоставляя женщинам-лидерам уникальную возможность для развития своих проектов и стимулируя их к дальнейшему успеху.