Ipoteka bank OTP Group Farg‘ona shahrida yangi aloqa markazini ishga tushirdi — tezkor, ishonchli va mijozlarga yanada yaqin
Ipoteka bank OTP Group Farg‘onada yangi, yuqori texnologiyali aloqa markazini ochdi, bu butun mamlakat miqyosida mijozlarga xizmat ko‘rsatish darajasini oshirishda muhim ahamiyatga ega. Markaz zamonaviy ilg‘or texnologiyalar orqali kuniga minglab mijozlarga xizmat ko‘rsatadigan 80 dan ortiq malakali mutaxassislarni o‘ziga birlashtirgan.
Ushbu aloqa markazining mijozlarga xizmatni takomillashtirishda muhim bosqich bo‘lib, murojaatlarni tez va samarali qayta ishlash hamda har bir mijozga individual yondashuvni ta’minlaydi. Markaz 24 soat davomida faoliyat yuritib, bank mahsulotlari va xizmatlari bo‘yicha maslahatlar taqdim etadi hamda yuzaga kelgan muammolarni hal etadi. Aloqa markazi Ipoteka bank OTP Groupning raqamli transformatsiya va moliyaviy xizmatlarning ochiq va shaffofligini oshirishga qaratilgan strategiyasining ajralmas qismi bo‘lib, filiallarga bo‘lgan yukni kamaytirish hamda mijozlar tajribasini yaxshilashga ko‘maklashadi. Farg‘onadagi aloqa markazining ochilishi mahalliy iqtisodiyotga katta hissa qo‘shdi, 80 dan ortiq yangi ish o‘rinlari tashkil etilib, mahalliy mutaxassislar uchun kasbiy rivojlanish imkoniyatlari yaratildi.
Markaz faoliyatining mijozlar uchun afzalliklari:
- Murojaatlar tezroq ko‘rib chiqiladi va kutish muddati sezilarli darajada qisqartiriladi.
- Telefon yoki onlayn orqali qulay va samarali maslahatlar olish imkoniyati kengaydi.
- Har bir murojaatda yuqori darajada xavfsizlik va maksimal qulaylik ta’minlanadi.
Hozirda 90%dan ortiq qo‘ng‘iroqlar birinchi 20 soniya ichida qayta ishlanmoqda, bu esa bozordagi o‘rtacha ko‘rsatkichdan sezilarli darajada yuqori.
«Bu biz uchun faqat yangi ofis emas — bu mijozlarga xizmat sifatini yanada rivojlantirishga qaratilgan muhim qadamdir. Har bir bank bilan aloqa oson, tez va yoqimli bo‘lishi uchun barcha zarur imkoniyatlarni yaratayapmiz», — dedi Ipoteka bank OTP Group Mijozlarga xizmat ko‘rsatish direktsiyasi direktori Lidiya Marko.
Aloqa markazining ishga tushirilishi nafaqat mijozlar, balki hudud aholisi uchun ham katta ahamiyatga ega muhim voqea bo‘ldi: bank bir necha yangi ish o‘rinlari yaratdi va raqamli yechimlarni joriy etishda faoliyatni davom ettirmoqda, shu orqali bank xizmatlarini har bir mijozga yanada yaqinlashtirmoqda. Ipoteka bank OTP Group butun mamlakat bo‘ylab mijozlarga xizmat ko‘rsatish sohasida yetakchi mavqeini mustahkamlab, foydalanuvchilarga yangi imkoniyatlar yaratmoqda.
Kartalar, hisobvaraqlar, pul o‘tkazmalari, to‘lovlar va boshqa bank xizmatlarini Ipoteka Bank mobil ilovasi orqali boshqaring.

Ipoteka bank OTP Group открыл в Фергане новый контакт-центр — и стал ещё быстрее, удобнее и ближе к клиентам
Ipoteka bank OTP Group открыл новый современный контакт-центр в Фергане, который станет важным драйвером улучшения качества обслуживания клиентов по всей стране. Центр оснащён передовыми технологиями и объединяет более 80 квалифицированных специалистов, которые ежедневно помогают тысячам клиентов банка.
Этот контакт-центр — ключевой шаг в развитии клиентского сервиса, который улучшит скорость обработки запросов и обеспечит индивидуальный подход к каждому клиенту. Центр работает круглосуточно, предоставляя консультации по продуктам и услугам банка, а также решая возникающие проблемы. Контакт-центр является частью стратегии Ipoteka bank OTP Group, направленной на цифровую трансформацию и повышение прозрачности финансовых услуг, что помогает снизить нагрузку на отделения и улучшить клиентский опыт. Открытие контакт-центра в Фергане стало значимым вкладом в локальную экономику, создав более 80 новых рабочих мест и предоставив возможности для профессионального роста местным специалистам.
Что изменится для клиентов:
- Более оперативная обработка запросов и сокращение времени ожидания.
- Удобные возможности для получения консультаций по телефону и онлайн.
- Повышенная безопасность и комфорт при каждом обращении.
Уже сейчас более 90% звонков обрабатываются в первые 20 секунд, что значительно превышает средний показатель по рынку контакт-центров.
«Для нас это не просто новый офис — это шаг в будущее клиентского сервиса. Мы делаем всё, чтобы каждый контакт с банком был простым, быстрым и приятным», — отметила Лидия Марко, руководитель Дирекции клиентского сервиса Ipoteka bank OTP Group.
Открытие контакт-центра стало важным событием не только для клиентов, но и для региона: банк создал десятки новых рабочих мест и продолжает внедрять цифровые решения, приближая банковские услуги к каждому клиенту. Ipoteka bank OTP Group укрепляет свои позиции как лидер в сфере клиентского сервиса, открывая новые возможности для пользователей по всей стране.
Управляйте картами и счетами, совершайте переводы и платежи, пользуйтесь другими банковскими сервисами в мобильном приложении Ipoteka Bank.