AKSIYADORLARNING NAVBATDAN TASHQARI UMUMIY YIG‘ILISHINI CHAQIRISH TO‘G‘RISIDA E’LON
"Ipoteka-bank" ATIB aksiyadorlik tijorat ipoteka banki ("Bank") ushbu bilan Bank aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi ("Yig‘ilish") o‘tkazilishi to‘g‘risida quyidagilarni ma’lum qiladi:
• O‘tkazish sanasi: 18.03.2026 yil
• O‘tkazish shakli: masofadan turib, https://evote.uz saytida elektron ovoz berish xizmatidan foydalangan holda
• Boshlanish vaqti: 11:00 da:
• Aksiyadorlarni ro‘yxatdan o‘tkazish vaqti: 10:00 da.
• Yig‘ilishda ishtirok etish uchun aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 13.03.2026 yil.
• Yig‘ilish o‘tkazilishi to‘g‘risida xabardor qilish uchun aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanasi: 16.02. 2026 yil.
KUN TARTIBI
1. "Ipoteka-bank" ATIBning qo‘shimcha aksiyalarini chiqarish va ushbu chiqariluv shartlarini tasdiqlash;
2. Qimmatli qog'ozlarni chiqarish va qimmatli qog'ozlar chiqarilishini davlat ro'yxatidan o'tkazish qoidalariga (ro'yxatdan o'tkazish raqami 2000) muvofiq "Ipoteka-Bank" ATIBning qo'shimcha aksiyalarini chiqarishni tasdiqlash;
3. "Ipoteka-bank" ATIB Kuzatuv kengashining "Ipoteka-bank" ATIB ishtirokchisi bo‘lgan Bitim hujjatlarini tasdiqlash vakolatini ratifikatsiya qilish.
4. “Ipoteka-bank” ATIB OTP Guruhining tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash.
5. “Ipoteka-bank” ATIB OTP Guruhining 2026-yilga mo‘ljallangan Biznes-rejasini tasdiqlash.
6. "Ipoteka-bank" ATIB OTP Guruhi aksiyadorlarining umumiy yig‘ilishi to‘g‘risidagi Nizomni tasdiqlash.
YIG‘ILISH MATERIALLARI BILAN TANISHISH TARTIBI
Aksiyadorlar yig‘ilish materiallari bilan quyidagi manzilda tanishishlari mumkin:
AKSIYADORLARNI RO‘YXATDAN O‘TKAZISH VA YIG‘ILISHDA ISHTIROK ETISH TARTIBI
Yig‘ilishda ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlarni ro‘yxatga olish http://evote.uz/ saytidagi elektron ovoz berish xizmatidan foydalangan holda amalga oshiriladi.
Ro‘yxatdan o‘tish va elektron ovoz berish tartibi to‘g‘risida batafsil ma’lumotni veb-saytda yoki quyidagi telefon raqami orqali olish mumkin: +998 90 006-77-44

ANNOUNCEMENT ON THE CONVOCATION OF THE EXTRAORDINARY GENERAL MEETING OF SHAREHOLDERS
Joint-Stock Commercial Mortgage Bank Ipoteka-bank (the “Bank”) hereby would like to announce the convocation of the extraordinary General Meeting of the Bank’s Shareholders (the “Meeting”).
• Date of the Meeting: March 18, 2026
• Format of the Meeting: Remote by using the electronic voting service on the website: https://evote.uz
• Start time: 11:00 am
• The time of shareholder registration: 10:00 a.m.
• The date of the shareholder register formation for participation in the Meeting: March 13, 2026
• The date of the shareholder register formation for notifying of the Meeting: February 16, 2026
AGENDA OF THE MEETING
1. Approval of the Issuance of additional shares of JSCMB "Ipoteka-Bank" and the term of such issuance;
2. Approval of the Issuance of additional shares of the JSCMB “Ipoteka-Bank”, in accordance with the Rules for the issuance of securities and the state registration of securities issuances (reg. No. 2000).
3. Ratification of the mandate of the Supervisory Board of JSCMB "Ipoteka-Bank" to approve the Transaction Documents to which the Bank as a party.
4. Approval of the Organizational structure of JSCMB “Ipoteka-Bank” OTP Group.
5. Approval of the Business Plan of JSCMB “Ipoteka-Bank” OTP Group for 2026.
6. Approval of the Terms of Reference for the General Shareholders Meeting of JSCMB “Ipoteka-Bank” OTP Group.
PROCEDURE FOR REVIEWING THE MEETING MATERIALS
PROCEDURE FOR SHAREHOLDER REGISTRATION AND PARTICIPATION IN THE MEETING
The registration of shareholders entitled to attend the meeting will be conducted via the electronic voting service on the website: http://evote.uz/
The information about the registration process and electronic voting is available on the above-mentioned website or by phone at: +998 90 006-77-44.